Louka Fest

TVÍčko Youtube Facebook
Open Air Festivalv Brandýse nad Labem
to nejlepší z české folkové a bluegrassové scény
9. a 10. června 2017

program web

 

pátek 9. 6. 2017 – nádvoří Brandýského zámku, začátek ve 20:00

Nezmari fotka7

Pokud právě pročítáte stránky Louka Festu, jistě není třeba představovat vám dlouze českobudějovickou skupinu Nezmaři, která úspěšně brázdí česká folková pódia již bez mála 40 let. Je nám velkou ctí, že právě Nezmaři přijali letos pozvání na Louka Fest a že si budete moci vychutnat jejich celovečerní vystoupení na nádvoří Brandýského zámku. Zahajovací koncert open air festivalu Louka Fest 2017 v podání kapely Nezmaři začíná v pátek 9. 6. ve 20 hodin.

 

sobota 10. 6. 2017 – zámecká zahrada, louka pod balustrádami, začátek ve 13:00

JTT

Hudební skupina Jen Tak Tak z Jindřichova Hradce zahájí sobotní produkci Louka Festu na velkém pódiu na louce pod balustrádami. Někdo musí být první a my doufáme, že ani tohle trio, hrající ve složení Petr Jarčevský (zpěv, kytary, texty), Nela Mládková (zpěv, flétny, saxofon, rytmika) a Ondřej Vácha (zpěv, akordeon, rytmika), nezůstane na Louka Festu bez publika. Jen Tak Tak otevře sobotní program ve 13 hodin.

 

vlada s3

Písničkář Vláďa Šunda z Odolené Vody Vás svou energií zvedne ze židlí a potěší skvělými texty. Na Louka Festu si zahraje již podruhé, uvidíme, jestli opět „naboso“:o)

 

isara

Louka Fest je festival s hudebním přesahem a rozhodně se nebrání „výletům“ do jiných žánrů. Proto jsme se rozhodli pozvat mladoboleslavskou hudební skupinu Isara, pohybující se na pomezí folku, rocku a world music. Její historie sahá do roku 2005 a během uplynulých let se vyvíjelo její nástrojové a personální obsazení i hudební styl – od vlastní folk-rockové tvorby, přes vlivy renesanční a lidovou hudbu od Slovenska a Moravy až po Irsko. V současné době tvoří jádro repertoáru řada skotských, irských a anglických lidových písní a balad, kterým se Isara věnuje s úctou a respektem k původním textům i tradičním aranžím. Přesto se ale „rock“ a „folk“ ze žánrového mixu neztrácí. Kapela si zakládá na maximálním využití tradičních akustických nástrojů (akordeon, flétny, mandolína, akustická kytara) a vícehlasých vokálech, to vše ale na rockovém základu baskytary a bicích. Výsledek tak neurazí tradicionalistu, folkaře ani rockera. Díky tomu můžete Isaru potkat na celé řadě festivalů tradičních (Beltine, Skotské hry, Samhain, Keltování) i folkových (Prázdniny v Telči, Zahrada, Folková růže). Často vystupuje i na klubových scénách po celé republice. Na Louka Festu vám Isara zahraje a možná vás i roztančí v sobotu 10. 6. odpoledne.

 

Trojboy5

Trojboy – brandýská kapela, složená ze tří charismatických muzikantů - Petr "Špíťa" Špitálský - kapelník, autor, kytary, zpěv, Honza "Fedžin" Ferles - housle, kytara, zpěv a Pavel "Blaži" Bláha - baskytara, hraje vlastní a převzaté písně z oblasti folku, country a příbuzných žánrů.

 

forehand big

Míša Leicht (COP) se po roce opět vrací na Louka Fest, tentokrát se znovuzrozenou kapelou Forehand. Pamětníci si jistě vzpomenou na rok 1998, kdy bylo na labelu Avik vydáno progresivní album Míša Leicht & Forehand - Můžeš bejt..., jehož sound byl v té době u nás svým způsobem unikátní. Po nějaké době však formace ukončila svoji činnost a na dlouhé roky (zdálo se, že definitivně) se odmlčela. Nyní však došlo k reinkarnaci a znovuzrozený Forehand znovu oslovuje moderní a nejen bluegrassové publikum. Skupina v sestavě Míša Leicht (kytara, zpěv), Petr Novák (banjo, zpěv), Míša Röhrich (elektrická kytara, zpěv) a Tomáš Sutr (basová kytara) to „roztočí“ v sobotu v podvečer na velké scéně.

 

Marien I

Marien si na Louka Festu zahráli i v loňském roce, a to v rámci pátečního programu na zámeckém nádvoří. Tato hudební skupina z Pardubic patří k nejvýraznějším tvářím nastupující generace v žánru folkové, country a trampské hudby. Věnuje se akustické kytarové muzice a vícehlasému zpívaní, hraje melodické písně převážně z dílny Víti Troníčka. Marien staví spíše na tradičních hodnotách FCT hudby, ale ve spojení se svou energií a šarmem nabitou pódiovou prezentací, oslovuje posluchače napříč generacemi. Jsme moc rádi, že kapela Marien přijala opět pozvání na Louka Fest a těšíme se na jejich vystoupení v sobotu 10. 6. v podvečer na velké scéně na louce pod balustrádami.

 

novy 3

Díky Múze, kterou potkal „Za ledovou horou a černými lesy“, obohacuje Pavel Dobeš svými písničkami již dlouhá léta českou folkovou hudební scénu a svou typickou ostravštinou a chytrými texty baví, ale i dojímá publikum napříč generacemi. Na Louka Festu zahraje společně se skvělým kytaristou Tomášem Kotrbou, v sobotu 10. 6. od 19 hodin.

 

Redl3

O finále sobotního večera a celého Louka Festu se postará svérázný skladatel, textař, studiový hráč, aranžér, režisér a hlavně zpěvák s nezaměnitelným hlasem Vlasta Redl se svou kapelou. Věřím, že se s námi už teď těšíte na skvělou muziku, vtipné texty s přesahem, zkrátka na velkolepou hudební parádu, kterou nám Vlasta Redl jistě přiveze. Nenechte si ujít finále Louka Festu – Vlasta Redl a kapela, v sobotu 10. června ve 21 hodin. Večerní vstupenka platná od 19.00 stojí jen 250 Kč.